Bir sakin bilge; Derya.

Sakinliği ve birikimiyle tanışır tanışmaz sizi toksinlerinizden arındırabilir Derya.

“Ben Veteriner Hekimim, 2002 yılındaki mezuniyetim sonrası bir süre hekimlik yaptım, sonrasında kısa bir süre mümessil ve arkasından ürün müdürü olarak çalıştım” diyor ve kendini bu dünyaya ait hissetmediğini ekliyor. “Yine de kabul etmeliyim sahadayken sektörü çok iyi öğrendim. Daha sonra bir şekilde ilk ajansımla kesişti yolum hiç aklımda yokken…”

10 yıl boyunca farklı sağlık iletişimi ajanslarında çalışıp köklü bir nehir gibi gördüğü Pitstop’a katıldı geçen ay. “Pitstop bir nehir gibi denize karışıyor bana göre ve içindekiler de nehre katılan kollar gibi, birleşiyor ve denize ulaşıyorlar hep birlikte. Birlikte denize ulaşmak güzel…”

Sakin ve bilge duruşuyla, şairane tanımları ve konuşmasıyla Pitstop’un gücüne güç, rengine renk kattı Derya. “Ajans ayağı bu alanın en keyifli tarafı bence. Yaratıcı ve somut işlerin çıktığı taraf… Aslında görünenden çok daha geniş bir alan. İçine girince anlaşılabilecek bir durum bu. Benim alanım ise; hastalıkların oluşumu, önlenmesi, tedavisi ve son zamanlarda ortaya çıkan farklı yaklaşımlar.”

Derya’nın özel ilgi alanları herkesin ilgisini çekecek türden. “Bir kaç yıl önce Fitoterapi ile tanıştım, sonra da Aromaterapi ve Fonksiyonel Tıp. Kişilerin kendini keşfetmesi ve kendini iyileştirmek için adımlar atmasının ne kadar önemli olduğunu keşfettim. Örneğin hayatımızdaki fiziksel ve psikolojik toksinlerden kurtulmak çok önemli bir adım. Fiziksel toksinlerden kurtulmak için evde kremler, deterjanlar yapmaya başladım mesela. Bu bana kendimi iyi hissettiriyor.” Bilge biri olduğunu söylemiştik değil mi?

Derya, bu ilgi alanını anne olduktan sonra daha da önemsediğini belirtiyor.  Hayatını kızından önce ve kızından sonra olarak ikiye ayırıyor.

Öğle yemeğinden dönerken elinde bolca kitap gördüğümüz Derya’nın okumakla ilgili de çalışmaları ve hayalleri var. “Bir çabam da okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitapları sevdirmek. ‘Çocuklara_Kitaplar’ isimli bir hesap açtım hatta, orda birlikte okuduğumuz kitapları anlatıyor, yorumluyorum. Sanırım sevdirebildim biraz.”

Duru bir ses tonuyla sakin sakin konuşmasından sesinin güzel olduğunu kolayca tahmin edebilirsiniz. Yaklaşık 20 yıldır Türk Sanat Müziği’ne gönül vermiş ve bir koro üyesi olarak şarkılar söylemeye devam ediyor. Bunu da psikolojik toksinlerden arınma yöntemi olarak da görüyor.

Pitstop Derya’sında yeni şarkılarla birlikte uzun yıllar birlikte yol almak dileğiyle, hoş geldin Derya!