Birbirimize yararlı olmak, birbirimizi tamamlamak lazım!

Başlığa taşıdığımız bu çok güzel ve çok doğru söz, yeni medikal danışmanımız Ayşe Demiray’a ait. Ayşe henüz birkaç haftadır bizlerle ama bu kısa sürede bile güler yüzü ve pozitif yaklaşımı ile ekipte kendini sevdirdi. Öyle ki, kendisiyle ettiğimiz bu sıcak sohbetin bir benzerini en kısa zamanda tekrarlamak üzere aklıma not ettim!

Ayşe, Robert Kolej mezunu. Tıp eğitimini ise Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamlamış. Mecburi hizmetinin hemen ardından, ilaç sektörünün ajans tarafında çalışmaya başlamış. Dolayısıyla da sektörün en tecrübelileri arasında gösteriliyor. Kendisi de daha önce çalıştığı, önde gelen sağlık iletişimi ajanslarından bahsederken, kurucu ortaklık dahil pek çok farklı pozisyonda görev aldığını söylüyor. Ardından da ekliyor: “Dile kolay, 25 yıl!”

Ayşe’nin Pitstop ile tanışması da aslında işe başlamasından önce, SİAP sayesinde olmuş. Pitstop’u ilk olarak Sağlık İletişimi Ajansları Platformu aracılığı ile tanıdığını ve hakkında ilk günden itibaren çok güzel şeyler duyduğunu anlatıyor Ayşe. Devamını ise kendi sözleriyle aktaralım: “Ben çok ajansta çok farklı görevlerde bulundum. Oysa burada, Pitstop’ta, ekip içerisindeki herkes kendi işinin uzmanı. Pitstop’un son derece etik ve düzenli bir çalışma anlayışına sahip olmasının anahtarı bu bence. Herkes kendi işini, üstelik de çok iyi yapıyor. Önemli olan da bu değil mi? Birbirimizi tamamlamak, birbirimize yararlı olmak!”

Boş zamanlarında kitap okumayı ve film izlemeyi çok sevdiğini söyleyen Ayşe, söyleşimizin sonuna gelirken hekimliği de çok sevdiğini ifade ederek, herhangi bir soru ya da sorunumuz olursa çekinmeden kendisine danışabileceğimizi, hepimizi sevinerek dinleyeceğini sözlerine ekliyor.

Hoş geldin Ayşe, iyi ki geldin!