Emre, reklamcılığın matematiğini çözmeye hazır

Emre, dünya mutfağına tantuni gibi bir başyapıt armağan eden Mersin’de doğup büyümüş. İlkokul yıllarında basketbola merak sarıp üniversiteye kadar hem okul hem kulüpte aktif olarak oynamaya devam etmiş. Takım olarak aldığı madalyaların yanında bireysel olarak kazandıkları da var. Sevdiği işi hakkını vererek yaptığının ipuçlarını görmeye başladık sanki?

“Yetişkinliğe adım atana kadar hep birden fazla işle meşgul olup bunları yönetebilmeyi öğrendim” diyor Emre. Bunun ‘multitasking’ olduğunu kabul edersek, şu anda bile teknoloji harikası pek çok akıllı telefonun tökezlediği bir konuyu Emre yıllar önce başarıyla uygulamış.

Çankaya Üniversitesi İktisat Bölümü’nü tam burslu olarak kazanan Emre, sıcaktan insanların güneşe ateş ettiği Mersin iklimini terk edip, Ankara ayazı ile tanışmış. Eğitimini sürdürürken ilk aşkı basketbola ihanet etmemiş; yurt içi ve yurt dışı turnuvalarda hakemlik yaparak birçok maç yönetmiş. Hakemlik görevinin ona farklı yaşlar ve karakterdeki insanlarla diyalog kurabilmeyi öğrettiğini söylüyor Emre. Aynı zamanda oyunculuğun ve hakemliğin, tüm ajansların çalışanlarında aradığı hızlı ve efektif karar alma, baskı altında çalışma gibi özelliklerini geliştirdiğini ekliyor.

Türkiye’nin 2 büyük markasında staj yapmanın yanı sıra 2 kez Erasmus’la yurt dışına çıkıp farklı ülkeler gören Emre, okulunu onur öğrencisi olarak bitirerek iş hayatına atılmış. İlaç firmalarına toplantı ve kongre çözümleri sağlayan bir firmanın Afrika ve Orta Doğu projelerinde sorumluluk almış. Uzmanlık kazandıkça marketing, marka yönetimi, iş geliştirme ve stratejik planlama gibi işin reklamcılık tarafına olan ilgisini fark etmiş. Arayışına devam ederken kariyerinde yeni bir kırılma yaşamış ve marka yöneticisi olarak soluğu Pitstop’ta almış.

Emre, Pitstop’taki dinamizmin iş hayatının tekdüze temposundan çok uzakta olduğunu söylüyor. Küçük yaşlardan beri sürekli aktif olması ve birbirinden farklı faaliyetlerde yer alması, bu yapıya kolayca uyum sağlamasına yardımcı oluyor. Emre’yi farklı kılan tüm özelliklerin yanında, iktisat diplomasıyla gelen sayısal düşünme becerisinin marka yöneticiliği görevinde büyük avantaj sağlayacağını düşünüyoruz. Pitstop takımındaki yeni pozisyonunda başarılar diliyor, harika maçlar çıkaracağına gönülden inanıyoruz.